MENU

Léto Červenohorské sedlo

Objevujte krásy Jeseníků

TIPY NA VÝLETY PO MALEBNÉM OKOLÍ ČERVENOHORSKÉHO SEDLA

VÝLETY PO OKOLÍ

PRADĚD

Vzdálenost 12 km

Praděd s výškou 1492 m n. m. je nejvyšší horou Moravy. Tato hora vás může překvapit svým drsným podnebím, neboť průměrná roční teplota je zde pouhých 0,9 °C. Na vrcholu hory stojí 145 metrů vysoký vysílač, který je nejvyšším, byť umělým, bodem v České republice. Do roku 1959 zde stála také kamenná rozhledna. Výlet na Praděd doporučujeme zahájit z Karlovy Studánky, odkud můžete vyrazit již pěšky nebo se ještě svézt kyvadlovou dopravou na chatu Ovčárnu. Ač vás nebude čekat úplně snadný výšlap, tak výhled z vrcholu stojí za to. Při dobré viditelnosti uvidíte na Pradědskou a Keprnickou hornatinu, město Jeseník, Bruntál, Kralický Sněžník a za zvlášť příznivých podmínek se vám otevře výhled až na Krkonoše a Vysoké Tatry.

NAUČNÁ STEZKA BÍLÁ OPAVA

Vzdálenost 26 km

Naučná stezka, která je dlouhá 6 km, vede po březích horské bystřiny Bílé Opavy. Krásná trasa střední obtížnosti vás provede přes nejrůznější mostky, lávky, schodiště a postupně narazíte na několik vodopádů, kaskád, peřejí a skalních útvarů. Cestou potkáte 13 informačních tabulí, díky kterým se seznámíte s místní přírodní rezervací. Výchozím bodem je Karlova Studánka a stezka vás dovede na horskou chatu Barborka, kde se můžete občerstvit před cestou zpět.

ZÁMEK VELKÉ LOSINY

Vzdálenost 20 km

Výlet do 20 km vzdálených Velkých Losin můžete podniknout na velice zachovaný zámek Velké Losiny. Jízda autem trvá cca 20 minut. Pokud zrovna přijedete v momentě, kdy probíhá prohlídka a vy máte ještě chvíli času, doporučujeme procházku po krásné a udržované zámecké zahradě. Při prohlídce zámku se dozvíte o zakladatelích, o stavebních úpravách, neboť sami uvidíte, že komplex je složen z několika částí, budete se procházet po původních podlahách a nemine vás povídání o proslulých čarodějnických procesech v 17. století.

PETROVY KAMENY

Vzdálenost 32 km

Na hřbetu Hrubého Jeseníku se tyčí skalní útvar ve výšce 1438 m n. m. Skály jsou tvořeny z břidlic a rul, jsou tedy poměrně málo odolné. Bohužel nejsou přístupné veřejnosti, neboť se zde vyskytují vzácné rostliny a především endemické keře. Proto byly zařazeny na seznam přírodních rezervací a jsou začlěněny do státní přírodní rezervace Praděd. Toto místo je významné také z historického hlediska, protože se zde údajně konaly čarodějnické sabaty v 17. století a je opředeno spoustou pověstí. Kameny leží v blízkosti chaty Ovčárny, proto jejich návštěvu můžete spojit s výletem na Praděd.

HORSKÉ LÁZNĚ KARLOVA STUDÁNKA

Vzdálenost 26 km

Nedaleko od hotelu se nachází velmi turisticky oblíbené horské lázeňské městečko Karlova Studánka, kde můžete využít široké nabídky lázeňských procedur. Tyto horské lázně jsou situované v malebném prostředí Jeseníků na úpatí nejvyšší hory Moravy a Slezska Pradědu, proto jsou i vhodným výchozím bodem pro výlet na vrchol. Jedná se o nejvýše položené lázně v České republice, ležící v nadmořské výšce 800 m n. m. Jehličnatý les, který lázně obklopuje, má zvláštní půvab a ve vyšších polohách získává charakter pralesa. I díky tomu je v Karlově Studánce nejčistší vzduch v České republice, srovnatelný s alpským prostředím. Lázně Karlova Studánka nabízí lázeňské a wellness procedury, bazénový komplex, zkrátka ideální místo pro odpočinek. Historické centrum města má navíc unikátní architektonický styl horského charakteru.

VODNÍ ELEKTRÁRNA DLOUHÉ STRÁNĚ

Vzdálenost 9 km

Mezi rarity České republiky patří přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně, která leží na úpatí Červenohorského sedla v obci Loučná nad Desnou a jedná se o nejvýkonnější vodní elektrárnu u nás. Elektrárna se nachází na území CHKO Jeseníky, proto je celý provoz umístěn v podzemí. Výchozím bodem pro výlet na Dlouhé stráně je areál Kouty, odkud se můžete nechat vyvézt lanovkou a poté si vybrat z kratší (2,5 km) nebo delší (4,5 km) varianty pěší túry. Pokud byste plánovali absolvovat také exkurzi po elektrárně, doporučujeme provést rezervaci předem. 

REJVÍZ

Vzdálenost 27 km

Rejvíz se nachází 7,5 km jihozápadně od Zlatých Hor, v romantické krajině uprostřed lesů a je nejvýše položenou obcí ve Slezsku. Nadmořská výška zde dosahuje téměř 800 m n. m. Jedná se o malebnou osadu s částečně zachovalou německou lidovou architekturou. V okolí se nachází řada turistických zajímavostí např. Velké mechové jezírko, zřícenina hradu Kobrštejn atp. Státní přírodní rezervace Rejvíz je se svou rozlohou 350 ha největším rašeliništěm Moravy a Slezska. Rašeliniště vzniklo v době poledové a svůj vzhled si zachovalo díky klimatickým podmínkám. V přírodní rezervaci byla zřízena naučná stezka dlouhá necelé 2 km, po které se mohou pohybovat jen pěší v době od 8 do 18 hodin.


VYSOKÝ VODOPÁD

Vzdálenost 10 km

Jeden z nejvyšších vodopádů v Jeseníkách, který se nachází v obci Bělá pod Pradědem na území Slezska. V minulosti tento vodopád měřil až 45 m a dosahoval tak výšky zhruba dvou sedmipatrových panelových domů na sobě. Momentálně vodní masy padají z výšky 28 m. Vodopád je také napájen vodami Studeného potoka, jehož nenasytné vody trpělivě mění prastarou tvář balvanů a tvrdých skal. Zajímavostí v této oblasti je prokázaná přítomnost rysa ostrovida.


FAUNAPARK ZOO

Vzdálenost 18 km

Faunapark se nachází v obci Lipová-Lázně, zhruba 10 km západně od okresního města Jeseník. V malé rodinné ZOO s přátelským prostředím a bezbariérovým přístupem máte jedinečnou možnost přiblížení člověka ke zvířatům. Vše probíhá na profesionální úrovni a s hlubokým respektem ke všem zvířatům. Zprostředkovává se zde poznání života chovaných druhů, i formou vzdělávacích aktivit.


TŘI KAMENY

Vzdálenost 14 km

Tento skalní útvar je vysoký až 30 metrů, najdete zde krásné výhledy do okolí sedla, je vidět hlavní hřeben Hrubého Jeseníku, dále masiv Králického Sněžníku a i Černá stráň. Tři kameny vznikly díky jesenickému podnebí kvůli erozní činnosti. Tyto mrazové sruby jsou tvořené krystalickou břidlicí a místy prorostlé křemenem. Vrchol je přístupný jak pěšky po značených trasách, tak i v zimě na běžkách.


HORSKÉ MINIKÁRY - RAMZOVÁ

Vzdálenost 22 km

Využijte této letní atrakce, která se nachází v oblasti Ramzová u města Jeseník. Nechte se vyvézt pozemním výtahem a pak už záleží jen na Vaší šikovnosti, odvaze a jakou rychlostí celou dráhu s minikárami projedete. Provozní doba je od května do října, tak neváhejte a přijeďte se projet na horských minikárách.

TOULKY PO OKOLÍ NA ELEKTROKOLECH

Aby se vám snáze toulalo jesenickou přírodou, která je bohatá na vysoké kopce a náročnější převýšení, není od věci vyšlápnout si krajinou na elektrokole. Využít můžete navíc speciální 5% slevu (jen součástí balíčků) na půjčovné bez nutnosti zálohy pro ubytované hosty na Červenohorském sedle. Více informací o možnosti zapůjčení elektrokol se dozvíte v našich službách nebo přímo na webu půjčovny www.elektrokola-praded.cz

Speciální nabídka